صفحه اصلي | آرشیو اخبار | معرفی دانشگاه | چارت سازمانی | تماس با ما
دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧
اخبار > دکتر افشانی: مولفه های اجتماعی سلامت در اولویت اهداف شورای پیام رسان استان


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حمزه لو روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه

دکتر افشانی: مولفه های اجتماعی سلامت در اولویت اهداف شورای پیام رسان استان

شورای پیام رسان دانشگاه اطلاع رسانی مولفه های اجتماعی موثر برسلامت را در اولویت کاری خود قرار داد.

دومین جلسه شورای پیام رسان سلامت استان آذربایجان غربی دوشنبه 24مهرماه 1396 درسالن جلسات معاونت اموراجتماعی دانشگاه برگزار گردید.

درابتدای این جلسه دکترعلی افشانی رئیس شورای پیام رسان سلامت استان طی سخنانی به اهمیت مولفه های اجتماعی موثربرسلامت گفت : با توجه به اهمیت عوامل اجتماعی ، این عرصه زمینه مناسبی برای اطلاع رسانی هست و شورای پیام رسان سلامت آن را در اولویت اقدامات خود قرار خواهد داد .

درادامه دکترمیرزائی مدیر امور اجتماعی دانشگاه گفت : در شورای اجتماعی کشور که دبیرخانه آن در وزارت کشور مستقرمی باشد دو حیطه ناهنجاریهای رفتاری و مشکلات اجتماعی اولویت اصلی بوده و لازم است این دو موضوع درفعالیتهای این شورا مدنظرقرارگیرد .

سپس فیروزبخت نماینده روابط عمومی استانداری درشورای پیام رسان سلامت گفت : لازم است ازسازمانهای درگیر موضوعات مولفه های اجتماعی همچون بهزیستی نیز دراین خصوص یاری گرفته شود و سازمانهای اجرایی درگیر را در جلسات مشارکت دهیم .

 مهندس داراب کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان نیز در این جلسه اشاره ای به مولفه های اجتماعی موثربرسلامت و همچنین اهداف توسعه پایدار و جایگاه کشور در اجرای این اهداف نموده و پیشنهادکرد مشکلات اجتماعی آذربایجان غربی در آسیب های اجتماعی دراولویت برنامه های این شورا قرارگیرد.

همچنین خانم دکتر هاشم زاده کارشناس سلامت اجتماعی در این جلسه گفت : اگر بتوانیم ضمن تلاش در زمینه کاربرد درحوزه سلامت با عنوان پیام آور سلامت ، اعتقادات جامعه هدف را نیز بعنوان یک کار بنیادی هدفمند کنیم قطعا دستورالعمل های صحیح در حوزه سلامت در زندگی آنها ایجاد خواهدشد.

این جلسه با بیان پیشنهادات و راهکارهای اعضای جلسه تداوم یافت.

 


١٨:٠٧ - سه شنبه ٢٥ مهر ١٣٩٦    /    شماره : ١٦١٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٨٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج